2009-01-10

"Genç Dergi" çıktı !..


Dünya Bizi Bekliyor!

20'ye yakın Genç gönüllüsü bu sene ilk defa kurban vesilesi ile yurt dışına açıldı. Asya, Avrupa ve Afrika'da ümmetin yetimleri, Osmanlı yetimleri ile buluştu. Bayram sevincini kardeşliği yeniden tatmaya başlayan uzaklardaki dostlarla beraber yaşamanın farklılığını hissetti. "Ey Osmanlı'nın torunları, neredesiniz?"çığlıklarını ta yüreklerinde duydu. Dosya konusu çerçevesinde çeşitli ülkelere giden Genç gönüllülerin intibaları var. Kırım'dan Tacikistan'a, Gürcistan'dan Burkine Faso'ya kadar geniş bir coğrafyadan, hem sevindirici, hem göz yaşartıcı haberler yer alıyor.

Yeni bir yılın içindeyiz. 2008 yılı takvimdeki yerini çoktan doldurdu. Ancak kendisinden sonraki pek çok yıl ve olayı etkilemeye devam edeceği kesin. Genç Dergi'nin bu görüş ve düşüncelerle hazırladığı almanakta yeni hiçbir haber bulamayacaksınız. Ancak, geçtiğimiz yıl yaşanan önemli olayların neden önemli olduğuna ve sebep ve sonuçlarına dair pek çok ve yeni bakış açıları yakalayacaksınız. Garanti veriyoruz. Dosya konusu çerçevesinde Mazhar Alanson, Osman Sınav, Yusuf Kaplan, Cihan Aktaş ve Kemal Sayar gibi tanınmış isimlerin 2008 değerlendirmeleri de yer alıyor.

Röportaj köşesinin bu ayki konuğu Bülent Akyürek. Son çalışması "İçinizdeki Öküze Oha Deyin" kitabından yola çıkarak, kişisel gelişim üzerine konuştuk kendisi ile. Kişisel gelişim kitaplarına karşı neden savaş açtığını sorduğumuzda, şu cevabı veriyor: "İnsanları pis bir avcıya dönüştüren felsefe nedir? diye düşünürken kişisel gelişim kitaplarıyla karşılaştım. Meğer insanlığın, tevazunun, yetinmenin, şükredebilme erdeminin katili bu kitaplarmış..." Kişisel gelişimi bir de Bülent Akyürek penceresinden okuyun, bakalım neler göreceksiniz?

Not: Genç Dergi, Ocak '09 sayısında 2009 cep ajandası hediyeli. İşi vaktinden çok olanların kaçırmamalarını tavsiye ederiz.

Genç Dergi'ye nasıl ulaşacağınız konusuna gelince: 0212. 671 07 00'dan (dahili 178) müşteri hizmetleri merkezini arayıp abone olabilir, size en yakın Kültür Dergi Dağıtım satış noktasının yerini öğrenebilir yahut derginizi NT ve Gökkuşağı mağazalarından temin edebilirsiniz.

İrtibat:
www.gencdergisi.com
gencdergihaber@gmail.com

Hiç yorum yok:

SAFAHAT OKUMALARI

SAFAHAT OKUMALARI
Mehmet Âkif'i anlamak ve anlatmak için Safahat Okumaları...

DİRİLİŞ GÜNLERİ, DİRİLİŞ GÜLLERİ

E-POSTA GRUBU

Dergi~lik e-posta
dergilik@googlegroups.com